2019 SBS Entertainment ဆုေပးပြဲမွာ ဘယ္သူေတြက ဆုေတြသိမ္းပိုက္ႏုိင္ခဲ႔ၾကလဲ??

ဒီဇင္ဘာ ၂၈ ရက္ေန႔က 2019 SBS Entertainment Awards ဆုေပးပြဲၾကီးကုိ က်င္းပခဲ႔တယ္လုိ႔သိရပါတယ္။ဒီဆုေပးပြဲမွာဆုိရင္ Kim Sung Joo ၊Park Na Rae နဲ႔ Jo Jung Shik တုိ႔က အစီအစဥ္မွဴးအျဖစ္တင္ဆက္ေပးခဲ႔ျပီး နာမည္ေက်ာ္အႏုပညာရွင္မ်ားစြာတက္ေရာက္ခဲ႔ၾကပါတယ္။

2019 SBS Entertainment Awards ဆုေပးပြဲမွာ ပရိသတ္ေတြခ်စ္ၾကတဲ႔ နာမည္ၾကီးအႏုပညာရွင္သရုပ္ေဆာင္ေတြ၊Running Man အဖြဲ႔၀င္ အႏုပညာရွင္ေတြကလည္း ဆုေတြကုိယ္စီသိမ္းပုိက္ခဲ့ၾကပါတယ္။

၂၀၁၉ ႏွစ္အတြက္ Deasang Award ဆုကုိေတာ့ Yoo Jae Suk က ရရွိသြားခဲ႔တယ္လုိ႔
သိရျပီး ဒါက ေလးႏွစ္အတြင္းသူ႔ရဲ ႔ပထမဆံုး SBS Daesang ဆု၊ စုစုေပါင္း ၆ခုေျမာက္ SBS Daesang ဆုျဖစ္ပါတယ္။Yoo Jae Suk က ၾကည့္ရႈသူပရိသတ္ေတြ၊၁၀ ႏွစ္နီးပါးလက္တြဲအလုပ္လုပ္လာၾကတဲ႔ Running Man အဖြဲ႔၀င္ေတြကုိ ေက်းဇူးတင္စကားဆုိခဲ႔တဲ႔အျပင္ ေၾကြလြင့္သြားခဲ႔ျပီျဖစ္တဲ႔ Goo Hara နဲ႔ Sulli တုိ႔အတြက္လည္း “Running Man မွာဧည့္သည္အျဖစ္ပါ၀င္ကစားေပးခဲ႔ၾကတဲ႔ Goo Hara နဲ႔ Sulli တုိ႔ကုိအမွတ္ရမိပါတယ္။သူတို႔လုပ္ခ်င္တဲ႔အရာေတြလုပ္ရင္း ေအးခ်မ္းတဲ႔တစ္ေနရာမွာသက္ေတာင့္သက္သာျဖစ္ေနျပီလုိ႔လည္း ကြ်န္ေတာ္ေမ်ွာ္လင့္ပါတယ္။သူတို႔ကုိလည္းေက်းဇူးအမ်ားၾကီးတင္ပါတယ္”လုိ႔ေျပာခဲ႔ပါတယ္။

ေနာက္ထပ္ ဆုေတြသိမ္းပုိက္သြားခဲ႔သူေတြကေတာ့…

Grand Award (Daesang): Yoo Jae Suk (“Running Man”)

Lifetime Achievement Award: Baek Jong Won (“Baek Jong Won’s Alley Restaurant,” “Delicious Rest Stop”)

Producers’ Award: Lee Seung Gi (“Master in the House”, “Little Forest”)

Top Excellence Award (Reality): Kim Jong Kook (“My Ugly Duckling,” “Running Man”), Hong Jin Young (“My Ugly Duckling”)

Top Excellence Award (Show/Variety): Kim Sung Joo (“Baek Jong Won’s Alley Restaurant”), Choi Sung Gook (“Flaming Youth”)

Top Excellence in Programming Award: “Baek Jong Won’s Alley Restaurant”

Excellence Award (Reality): Kim Heechul (“Delicious Rest Stop”), Yoon Sang Hyun (“Same Bed, Different Dreams 2”)

Excellence Award (Show/Variety): Yang Se Chan (“Running Man”), Lee Sang Yoon (“Master in the House”)

Excellence in Programming Award (Reality): “Same Bed, Different Dreams 2 – You Are My Destiny”

Excellence in Programming Award (Show/Variety): “Flaming Youth”

SNS Star Award: Kangnam and Lee Sang Hwa (“Same Bed, Different Dreams 2”), Yook Sungjae (“Master in the House”), Park Na Rae (“Little Forest”), Lee Kwang Soo (“Running Man”)

Best Teamwork Award: “Master in the House”

Global Program Award: “Running Man”

SBS Entertainer Award: HaHa (“Running Man”)

SBS Honorary Employee Award: Yang Se Hyung (“Master in the House,” “Delicious Rest Stop”)

SBS Family Award: Lee Yoon Ji (“Same Bed, Different Dreams 2 – You Are My Destiny”)

SBS Challenger Award: Hur Jae and Lee Tae Gon (“Law of the Jungle”), Kim Dong Jun (“Delicious Rest Stop”)

Best Couple Award: Lee Sang Min and Tak Jae Hoon (“My Ugly Duckling”)

Screenwriter Award (Variety): Kim Mi Kyung (“Same Bed, Different Dreams 2”), Park Eun Young (“Night of Real Entertainment”)

Radio DJ Award: So Yi Hyun (“Going Home with So Yi Hyun”), Bae Sung Jae (“Bae Sung Jae’s Ten”)

Rookie Award (Female): Jung In Sun (“Baek Jong Won’s Alley Restaurant”)

Rookie Award (Male): Choi Min Yong (“Flaming Youth”)

Congratulations to all the winners!

251 Shares
Trend Myanmar Team မွ စီစဥ္တင္ဆက္ေသာ trend.com.mm တြင္ ေဖာ္ျပပါရွိေသာ သတင္းမ်ား၊ သတင္းေဆာင္းပါးမ်ား၊ ဘာသာျပန္ေဆာင္းပါးမ်ားကို မည္သည့္ facebook စာမ်က္ႏွာ ၊ website မ်ားတြင္မဆို ျပန္လည္ကူးယူ ေဖာ္ျပျခင္းကို ခြင့္မျပဳပါေၾကာင္း အသိေပး ေၾကညာအပ္ပါသည္။

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.